Sex bez zaväzkov

Nahý video-klip FAMOUS od Kanyeho Westa obletel celý svet.

1379

Vyzerá to, že je viac pozitívnych správ o vzťahoch, kedy sa jedná iba o  príležitostný sex. Nedávna štúdia vykonaná na University of Ottawa zistila, že  priateliť sa s výhodami,  či sex na jednu noc či neformálne vzťahy, nakoniec môžu človeku pomôcť lepšie sa rozhodovať, keď už je pripravený vstúpiť do dlhodobého vzťahu.

Výskumníci sledovali niekoľko cieľových skupín s 23 študentami a 19 z nich bolo zapojených do príležitostného sexu. Je pravda, že sa jedná o malý počet ľudí, takže nehovoríme že tieto výsledky sú naozaj definitívne, ale čo ​​vedci zistili, bolo, že vo väčšine prípadov respondenti pochopil nuansy medzi jednotlivými pojmami príležitostných sex „vzťahov.“

Napríklad: partner na jednu noc je niekto, koho sotva poznám, a kým  spím iba raz. Prostitútka je osoba, ktorú zavolám neskoro v noci, keď mám pocit nadržanost. F-buddy je niekto s kým máte častý sexuálny vzťah ale nie ste naozaj priateľmi. Priateľ s výhodami je niekto s kým môžem vyraziť pravidelne a mať sex, kedykoľvek budem chcieť.

Je pravda, že sú to drobné odtiene rozdielov, ktoré môžu spôsobiť problémy, ak si ten druhý človek myslí, že je toho viac na „vzťah“, než Vy, a jeho pocity môžu byť zranené. Ale ak ste obaja na rovnakej vlne, takýto príležitostný sex s ochranou samozrejme, vám pomôže zistiť, kde ste sexuálne.

Čím lepšie poznáte seba samého a to, čo sa vám páči,  potom, keď ste pripravení na vzťah, je väčšia pravdepodobnosť, že nájdete osobu, ktorá vás môže uspokojiť v spálni a mimo nej.

 

Facebook Comments