Malý penis

332

Z čoho majú muži najčastejšie komplexy? Nie sú to ani tak telesné nedokonalosti, obezita alebo nedokonalá krása, pre mužov je veľmi podstatná veľkosť ich penisu. Témy týkajúce sa malého či veľkého penisu sú pomerne časté. Muži trpia komplexom menejcennosti z predstavy, že čím menšie prirodzenie, tým menší výkon v sexe. Za svoj malý penis sa proste hanbia. Veľa tomu napomáha aj spoločenská predstava , že penis vyjadruje mužnosť. S týmto komplexom sa spája aj predstava, že s malým penisom majú menšie šance uspokojiť ženu. Za týmto komplexom stojí predovšetkým sledovanie pornografických filmov, kde vystupujú muži ktorých prirodzenie býva nad bežným priemerom. Malé penisy majú v porne vyhradenú úlohu skôr pre zasmiatie. Preto sa muži tak často porovnávajú a mnohí si ho dokonca aj merajú.

Dĺžka penisu rozhodne nie je najpodstatnejšie pre hodnotenie, že muž je dobrý alebo vášnivý milenec. To, ako muž dokáže pri sexe ženu zaujať, vzrušiť alebo naladiť ovplyvňuje jeden jediný, zato rozhodujúci orgán. A tým je páni mozog!

Lenže vysvetľujte to niekomu, kto je presvedčený o tom, že za všetky jeho problémy môže len a len jeho „krátky“ penis! Preto asi nikoho neprekvapí, že časť mužov nakoniec, so svojím problémom, zamieri do ordinácie sexuológa. Často sú prekvapení informáciami, ktoré sa tam dozvedia a to, že ich problém nie je v dĺžke ich penisu, ale v hlave.

Než začnete dĺžku svojho penisu „riešiť“ zamyslite sa nad tým, prečo Vás jeho veľkosť trápi. Pravdivo si sami pred sebou odpovedzte na otázku či je to preto, že:

-sa vám pri súloži nedarí uspokojiť ženu?

-sa hanbíte vyzliecť pred ostatnými, že ho máte malého?

-chcete mať väčší penis a vyniknúť tak pred kamarátmi?

-sa Vám ostatní muži, napríklad v sprchách alebo na nudistickej pláži, smejú, že ho máte malého?

-partnerka vyhlásila, že by radšej chcela mať muža s väčším penisom?

Rozmery penisu

Väčšina výskumníkov jeho dĺžku meria na jeho hornej strane, od miesta, kde odstupuje od tela, až k špičke žaluďa. Jeho obvod sa meria ako obvod jeho strednej časti. S metódou merania penisu prišiel prvýkrát americký vedec Alfred Kinsey, ktorý vykonal prvý rozsiahly výskum a stanovil jednotné pravidlá pre meranie penisu. Dĺžka penisu sa však významne odlišuje podľa rasy a národnosti. Nemožno tak jednoducho a jednoznačne stanoviť priemernú dĺžku penisu. Vždy sa dá hovoriť o priemernej dĺžke penisu v určitej krajine, v určitom etniku alebo na konkrétnom kontinente.

Ak muž veľkosť svojho penisu posudzuje pohľadom spredu v zrkadle alebo pohľadom zhora, potom posudzuje iba opticky viditeľnú časť penisu, nie jeho skutočnú veľkosť! Tá skutočná zodpovedá jeho dĺžke od koreňa penisu až po špičku žaluďa. Opticky tak i 1/3 penisu nemusí byť vôbec vidieť!

 

Za malé sa označujú penisy menšia ako 6 cm. Existuje vývojová chyba, keď muž má veľmi malý penis, ktorý sa označuje ako mikropenis. Táto vývojová porucha penisu je veľmi vzácna. Aj s extrémne malým penisom môže byť žena kvalitne uspokojená. Záleží len na správne zvolenej pozícii pre spojenie. Rovnako tak dĺžka penisu nemá žiadny významný vplyv na možnosť oplodnenie ženy. Zaujímavé je, že muži s mikropenisom majú neraz len malé alebo vôbec žiadne psychické problémy spojené so svojim prirodzením. Naopak muži s dlhšími penismi trpia oveľa viac syndrómom malého penisu, než tí, ktorí ho skutočne majú.

Ako súvisí dĺžka a obvod penisu s uspokojením ženy?

Minimálne. Ženám na dĺžke partnerovho penisu nezáleží toľko ako mužom samotným. Naozaj tu platí ľudové porekadlo že „aj s malým gašparkom sa dá zahrať veľké divadlo“. Pre súlož má význam iba stav penisu pri erekcii. Jeho rozmer v pokoji je celkom nepodstatný, pretože často sa aj menšie penisy pri erekcii dokážu oveľa zväčšiť. Priemerná dĺžka ženskej pošvy je 10 cm. To znamená, že väčšina penisov v erekcii je schopná vyplniť celú jej dĺžku! Aj z pohľadu sexuálneho dráždenia pri súloži je to trochu inak, než si mnohí predstavujú. Ženská pošva je najviac vzrušivá v jej prvej tretine, predovšetkým v hornej časti, oblasti bodu G. Vaginálny orgazmu však dosahuje len malé percento žien. Veľká časť sa vzruší až k vyvrcholeniu skôr čisto klitoriálne alebo kombinovane.

Veľkosť penisu teda nemá zásadný vplyv na to, ako je muž schopný ženu sexuálne uspokojiť!

Ďaleko horší problém majú ženy s krátkou pošvou, ktorých muž je obdarený veľkým a hrubým údom. Kým ženy, ktorých muž má krátke prirodzenie si nájdu polohu, v ktorej im bude súlož vyhovovať, veľký penis môže byť v malej pošve veľkým problémom a žena môže mať pri hlbokom preniknutí až bolestivé pocity alebo môže trpieť pocitmi strachu z natrhnutia. Podľa prieskumov si žena užije súlož intenzívnejšie s mužom, ktorého úd je v obvode skôr menší. Tiež je potrebné sa na vec pozrieť z ženského pohľadu. Nie každá žena túži po tom byť milovaná mužom s extrémnym prirodzením. Muži s priemernými a menšími penismi môžu byť naopak vo výhode. Bez obáv z natrhnutia, alebo bolesti vo vnútri pošvy dokážu ženu stimulovať na tých najcitlivejších miestach. Ženy potom tiež ľahšie zvládajú orálny a prípadne i análny sex.

Facebook Comments