Mýty o bode G

Podarí sa Gogovi chytiť Goldie aj keď vyskočila z pokeballu?

1070

Najnovších výskumov už ho nemusíte hľadať. Bod G bol považovaný za Magický blbé a bol považovaný za najvyšší možný stupeň vášne. Taliansky veci ale nedávno potvrdili že tento kontroverzný voda a G nie je nič iné iba výmysel vynikajúci pre Key o kampaň. Potvrdili že bol G je iba mimoriadne citlivé miesto širšieho spectra ktoré zahŕňa vagínou klitoris a maternicu.

Vroku 1950  nemecký gynekológ Ernst Gaefenber tvrdil že odhalil miesto na hornej časti vaginálnej steny ktorú keď potlačil viedlo to ihneď k orgazmu a niekedy až ku  ejakukulacii. Od vtedy sa popísalo nespočetne množstvo kníh a článkov o bode G, aj s návodom ako ho nájsť a ako ho ovládať prípadne ako prísť k orgazmu vďaka nemu.

V roku 2012 štúdia ukázala že neexistuje bol G. Tak isto ale bolo potvrdené že existujú ženy ktoré majú zvýšenú citlivosť v hornej časti vagíny a teda si to nevymýšľajú a oni nie sú šialené. Štúdio tak isto dokázala že niektoré ženy majú v tejto časti viaceré nervové ukončenia.

Je až neuveriteľne ako veľmi málo vieme o dosiahnutí klitoris reálneho vs. vaginálneho orgazmu. Dosiahnutie orgazmu klitorisom je jasné. Prichádza ku stimulácii bez alebo s vaginálnou penetraciou. Čo ale nevedia veci vysvetliť je dôvod vaginálneho  orgazmu, ktorý sa dostaví pri penetrácii ale bez klitorisalnej stimulácie.

Každá žena je iná.

Podarilo sa dokázať že čím je toto senzitívne miesto väčšie tým rýchlejšie žena dosiahne vaginálny  orgazmus. Prečo? Je predpoklad že väčšia plocha znamená väčšie prekrvenie a teda viac svalov. Aký je výsledok štúdie? Pre veľa žien je nemožné dosiahnuť vaginálny orgazmus bez genitálnej stimulácie ale nie preto že by mali nejakú disfunkcionalitu ale preto že sú limitované citlivosťou.

Čo je lepšie: vaginálny alebo klitoralny orgazmus?

Dve tretiny žien potvrdili, že nie sú schopné dosiahnuť vaginálny orgazmus. Veľké množstvo žien dosiahne orgazmus iba klitoralnou stimuláciou. Nie je dokázané že vaginálny orgazmus sa preciťuje lepšie alebo horšie oproti klitorálnemu orgazmu. Žena sa sa musí naučiť poznať svoje telo, rozumieť mu a naučiť sa, čo ju vzrušuje.  Nekoncentrujte sa na dosiahnutie orgazmu ale na sensualitu a sledujte čo sa bude diať. Užívajte si!

Facebook Comments