Koľko sexu potrebuje človek?

968

V určitom období života sa veľa aké množství sexu je normálne v partnerskom živote? Odpoveď nie je úplne jasná.

Odpovede na potrebné množstvo môže variovať od jeden krát do týždňa až jeden krát do mesiaca. Ak partneri prestanú sexuálne žiť, ich vztah sa stáva náchylný na hnev , podvádzanie, klamstvá a v konečnom dôsledku vedie k rozvodu. Sexuálny život je ovplyvňovaní viacerými faktormi a to vekom, životným štýlom, zdravím, libidom a samozrejme kvalitou vzťahu. Páry by si to mali ale minimálne raz do týždňa vyskúšať. Z 20000 párov iba 26% máva sex raz do týždňa. Podstatná väčšina odpovedala, že ma sex iba dvakrát do mesiaca alebo menej.
Ak mávate sex v manželstve menej ako 10 krát v roku, ste klasifikovaný ako nemajúci sexuálny život. Pokiaľ absentuje sex vo vašom manželstve neznamená to ešte, že sa vaše manželstvo musí rozpadnúť. Sex v partnerstve poväčšine znamená preukazovanie si lásky  ale chýbanie sexu neznamená, že prichádza koniec vášho vzťahu, ale mali by ste sa nad tým zamyslieť.
Existuje veľa faktorov, ktoré ovplyvňujú váš vztah k sexu. Vo veľa prípadoch to môže byť rozdielny názor oboch partnerov. Ak sa úplne vaše názory nezhodujú, mali by ste nájsť nejakú strednú cestu. Je pochopiteľné, že ak sa musíte boriť s myšlienkami na vašu prácu, na domácnosť,varenie, upratovanie, prestáva sex byť vo vašom živote dôležitý. Skúste si ale s vaším partnerom sex naplánovať, vytýčiť si presne stanovený čas, kedy sa budete venovať iba jeden druhému.
Pokiaľ vám nič nepomôže vyhľadajte pomoc sexuálního terapeuta.
Facebook Comments